Митко Бербатов с десети гол за сезона, Фулъм изпусна „черните котки“

Публикувано в: Англия, Българи в чужбина, Избрано, Футбол Свят
19:17, 2 мар 2013, Автор: , Преглеждания:74

Димитър Бербатов вкара десетия си гол за Фулъм в Премиършип, а неговият отбор завърши 2-2 при визитата си на Съндърланд в мач от 28-ия кръг. Митко игра 90 минути, а другият българин Станислав Манолев остана извън групата на Мартин Йол.

Лондончани откриха резултата в 16-ата минута, след като при една контра Бербо подаде добре към Ашкан Дежага, който бе спънат от Гарднър в наказателното поле и Марк Холси посочи бялата точка. Бербатов с точен изстрел превърна дузпата в гол и даде аванс на гостите.

В 35-ата минута Заша Рийтер, удвои аванса на гостите, след като вкара отблизо една избита от Миньоле топка след удар на Дежага. Само 120 секунди по-късно главният рефер отсъди нова дузпа, този път в полза на домакините, след като Сендерос задържа Дани Греъм. Крейг Гарднър бе точен за 1:2.

В 69-ата минута Димитър Бербатов пропусна чудесна възможност да вкара трети гол за Фулъм, след като бе изведен сам срещу Миньоле, но белгиецът успя да избие с крак. Последва контра на „черните котки“ и Сесеньон с хубав шут матира Шварцър и оформи крайното 2-2.

След това реми Фулъм е на десето място в класирането с 33 точки, докато Съндърланд е на 14-а позиция с 30 пункта.