БГ Тренто спечели предсрочно редовния сезон след 3:0 над Верона

22:21, 3 мар 2013, Автор: , Преглеждания:53

Световният клубен шампион Тренто, воден от българския наставник Радостин Стойчев, спечели предсрочно редовния сезон в Серия А1.

Трентинци биха у дома Верона, където играе националът Светослав Гоцев, с категоричното 3:0 (25:15, 25:17, 25:20) гейма в предпоследния 21-и кръг.

Най-резултатен за победителите бе Матей Казийски, който заби 11 точки – девет в атака при 60% ефективност и две блокади. Той записа и 75% позитивно и 50% перфектно посрещане.

Николай Учиков се появи в игра във втория гейм и доигра срещата, отчитайки се с пет точки – четири в атака при 40% ефективност и една блокада.

За Верона Светослав Гоцев игра стабилно и завърши трети по резултатност с осем точки – седем в атака при 88% ефективност и една блокада.

След този успех Казийски и компания продължават да са лидер в класирането с 51 точки, с четири разлика пред втория Мачерата. В следващия последен 22-и кръг Трентино гостува на Равена, а срещата е на 10 март от 19:00 часа.