Сара Ерани с втора поредна титла в Акапулко

Публикувано в: ATP, Тенис
11:43, 3 мар 2013, Автор: , Преглеждания:78

Поставената под номер 1 Сара Ерани успешно защити титлата си на турнира с награден фонд $235,000 в Акапулко (Мексико), след като днес се наложи с категоричното 6-0 6-4 над Карла Суарес Наваро.

Италианката започна впечатляващо мача за трофея, след като спечели първите осем гейма на двубоя. След това Ерани успя да задържи преднината си във втората част и приключи мача след 68 минути игра.

За нисичката първа ракета на Италия това е първа титла за 2013-а година и общо седма в кариерата и. За испанката това бе четвърти пореден загубен финал в Женския тур и тя продължава да няма турнирна победа.

Интересното е, че след днешния си успех Ерани излезе на първо място в WTA по победи за сезона със 18 успеха (пет от които в Акапулко). На второ място е Агниешка Радванска със 17 победи.