Борусия на четвъртфинал след класика над Шахтьор (ВИДЕО)

Публикувано в: Германия, Избрано, Футбол Свят
23:58, 5 мар 2013, Автор: , Преглеждания:70

Отборът на Борусия Дортмунд се класира за четвъртфиналите на Шампионската лига, след като надделя с 3-0 над Шахтьор Донецк на „Сигнал-Идуна-Парк“. Германският първенец продължава в следващата фаза с общ резултат от 5-2.

Още в 12-ата минута Марио Гьоце даде добър пас към Роберт Левандовски, който бе изведен срещу Пятов, но от трудна позиция не успя да вкара. В 28-ата Ройс пусна чудесен пас на Пишчек, който проби по десния фланг, но вместо да стреля, реши да подава и гостите изчистиха кълбото.

В 31-ата минута логичното се случи и Гьоце изпълни корнер и защитникът Фелипе Сантана с чудесен удар с глава прати топката в горния ляв ъгъл на вратата, пазена от Пятов. Шест след това Левандовски проби добре по дясното крило, след което центрира великолепно към Гьоце и халфът отбеляза технично от 6 метра за 2-0.

След час игра срещата окончателно приключи. Илкай Гюндоан стреля мощно от дъгата на пеналта, а вратарят на украинците изпусна топката от ръцете си. Кълбото попадна в Якуб Блашчиковски, който от няколко метра нямаше особени затруднения да доведе нещата до 3-0.

Борусия – Вайденфелер, Пишчек, Суботич, Фелипе Сантана, Шмелцер, Гюндоан (82 Шахин), Бендер (46 Кел), Гьоце, Ройс, Блашчиковски (70 Гроскройц), Левандовски

Шахтьор – Пятов, Рац, Кучер, Ракицкий, Хюбшман (82 Степаненко), Алекс Тейшейра, Фернандиньо, Сърна, Луис Адриано, Михтарян, Тайсън (46 Дъглас Коща)