Ибра отново герой за ПСЖ, Лил бие за пети пореден път

Публикувано в: Франция, Футбол Свят
23:43, 9 мар 2013, Автор: , Преглеждания:27

Отборът на ПСЖ запази първото си място в Лига 1 и след 28-ия кръг, след като надигра много трудно с 2-1 слабака Нанси на своя „Парк дьо Пренс“. По този начин парижани дръпнаха с пет точки пред Лион, който утре приема Марсилия в дербито на уикенда.

В 36-ата минута Джамел Бакар изведе отлично Бенжамин Муканджо сам срещу Салваторе Сиригу. Първият удар бе избит от италианския страж, но при добавката с глава нападателят на гостите откри резултата. В 59-ата минута Жереми Мене се възползва от груба грешка на Себастиен Пигрьоние и изведе Ибрахимович сам срещу вратаря и шведът не пропусна. Три минути по-късно Марко Верати изведе Ибра. Стражът на гостите можеше да изчисти топката, но не успя да я уцели, след което Златан вкара на опразнената врата.

Тимът на Лил постигна пета поредна победа, след като се наложи с 3-1 при визитата си на Валансиен. Меликсон даде аванс на домакините в 24-ата минута, но десет след почивката Родлен изравни за 1-1 след пас на Мартен. В 82-ата минута отново Мартен се отличи с асистенция, намирайки Тулио де Мело, който вкара за 2-1. Малко преди края Педрети реализира за 3-1.

Аячо – Лориен 1-0
Брест – Тулуза 0-1
Евиан – Сошо 5-1
Троа – Реймс 4-2