Германия спечели последната щафета при дамите в Сочи, България на 16-о място

Публикувано в: Биатлон, Зимни
18:46, 10 мар 2013, Автор: , Преглеждания:131

Отборът на Германия последната щафета при жените в Световната купа по биатлон, след като триумфира в руския зимен център Сочи.

Бундестимът, който бе в състав Андреа Хенкел, Еви Захенбахер-Щеле, Мириам Гьоснер и Лаура Далмайер, стигна до победата с време от един час и 9,27,1 минути. Германките завъртяха един рунд и използваха седем допълнителни патрона, а в основата на успеха бе последният пост на Далмайер. Младата биатлонистка свали всичките си 10 мишени без грешка и донесе първото място на своя отбор.

На втора позиция приключи тимът на Украйна (Юлия Джима, Олена Пидгрушна, Валя Семеренко, Мария Панфилова), който изостана с 11,9 секунди след само шест допълнителни изстрела. Тора Бергер изведе Норвегия до третото място след страхотен последен пост, финиширайки на 21,2 секунди от Русия.

България в състав Емилия Йорданова, Ния Димитрова, Десислава Стоянова и Стефани Попова бе затворена с една обиколка и остана на 15-о място. Нашите момичета записаха 4 наказателни обиколки и 21 допълнителни патрона.

По-важното за българския отбор е, че в класирането по нации нашите вече са 19-ти като изпревариха Словения и Австрия.