Реал победи Селта като гост след спорна дузпа (ВИДЕО)

Публикувано в: Избрано, Испания, Футбол Свят
22:21, 10 мар 2013, Автор: , Преглеждания:38

Отборът на Реал Мадрид продължава с добрите си изяви напоследък, след като записа трудна победа с 2-1 при визитата си на Селта в среща от 27-ия кръг на Примера дивисион.

В първите десетина минути Яго Аспас на два пъти имаше шанс да вкара, но Диего Лопес спаси. Последва и чудесно воле на Алехандро, но стражът на гостите бе на мястото си. В 25-ата минута Бензема се откъсан сам срещу Варас, но не успя да го преодолее В 40-ата Хосе Кайехон излезе очи в очи с младия страж, но също пропусна. 60 секунди по-късно Роналдо удари напречната греда след удар с глава.

В 61-вата минута гостите откриха резултата. след като шут на Кайехон се получи подаване за Кристиано, който отблизо реализира. Две минути по-късно домакините изравниха, след като Яго Аспас беше оставен сам пред малкото наказателно поле и отбеляза за 1-1. В 71-вата минута Реал Мадрид получи много спорна дузпа, след като Кака падна театрално при съприкосновение с Варас и реферът посочи бялата точка. Роналдо не сбърка и донесе успеха на „белия балет“.

След тази победа Реал вече има 58 точки и временно излезе на второ място, докато Селта се намира на 19-а позиция с актив от 23 пункта.