Сен Клу победи Еврьо в български сблъсък във Франция

16:47, 11 мар 2013, Автор: , Преглеждания:47

Българската треньорка Райна Минкова изведе своя Пари Сен Клу до осма поредна победа в женското първенство на Франция. В среща от двадесетия кръг столичанки се наложиха над гостуващия Еврьо с 3:1 (21:25, 25:16, 25:19, 25:13). Втора по резултатност в отбора на гостенките стана Петя Цекова с 11 точки (2 аса, 9 атаки). Тя отчете и 38% добро посрещане.

С престижна победа над втория в класирането Мюлуз се поздрави Истър. Нора Богданова, Юлия Стоянова и техните съотборнички се наложиха над силния гост с 3:2 (25:22, 25:22, 16:25, 21:25, 15:9). Централната ни блокировачка Богданова игра в първите три гейма и завърши с 8 точки (7 атаки, 1 блокада). Посрещачката Стоянова влезе в игра от ъгъла през втория, през третия и през четвъртия гейм, а за тайбрека вече бе в основната седморка на Истър. Тя записа 50% добро посрещане, 1 точка от атака и 1 от блокада.

Алби загуби у дома от Венел с 1:3 (23:25, 25:13, 24:26, 21:25). Либерото на отбора Гергана Докузова допусна 2 грешки при 26-те посрещнати противникови сервиса, а разпределителката Цветелина Николова влезе в игра като резерва през всеки от четирите гейма на мача.

Сен Клу се изкачи с още едно място нагоре в класирането и вече е пети с 30 точки от 11 победи и 9 загуби. Истър вече е с 26 точки от 9 победи и 11 загуби и заема осмото място. От челната осмица пък изпадна Еврьо, който сега е девети с 26 точки от 8 победи и 12 точки. Обреченият Алби е на последното дванадесето място с -2 точки. Следващият кръг е на 16 март.

източник: BGVolleyball.com