Левски разби Кавала и гарантира мястото си във Файнъл 4 на Балканската лига

Публикувано в: Баскетбол, България
20:08, 12 мар 2013, Автор: , Преглеждания:76

Отборът на Левски се класира за Финалната четворка в Балканската лига, след като записа четвърта поредна победа, надделявайки с 88-73 над Кавала в столичната зала „Универсиада“.

Момчетата на Константин Папазов решиха двубоя още през първото полувреме, след като натрупаха преднина от 20 точки – 45-25. След почивката „сините“ намалиха темпото, но успяха с лекота да запазят аванса си и да стигнат до успеха с 15 точки разлика.

Капитанът Стефан Георгиев завърши с 20 точки. Павел Иванов добави 12 пункта, а с по 10 се отчетоха Димитър Димитров и Златин Георгиев.

За гостите Киърън Ачара завърши с 19 точки и 7 борби, а Сотириос Манолопулос се отчете с 18 точки.

С този успех Левски остава на първо място и два мача преди края няма как да излезе от четворката. Следващият мач за „сините“ в надпреварата е на 26 март (вторник) като гост на Рилски спортист.