Делпо пречупи Джокович след страхотен обрат и ще срещне Надал на финала в Индиън Уелс

Публикувано в: ATP, Избрано, Тенис
08:17, 17 мар 2013, Автор: , Преглеждания:61

Големият финал между Рафаел Надал и Новак Джокович в Индиън Уелс няма да се състои, след като снощи сърбинът бе победен по невероятен начин в полуфиналния си сблъсък срещу Хуан Мартин дел Потро. Аржентинският великан осъществи страхотен обрат и нанесе първа загуба на световния номер 1 през 2013-а след успех с 4-6; 6-4; 6-4.

В края на първия сет сърбинът пропиля цели шест брейкобола, но при седмия накара Делпо да сгреши и по този начин взе победата с 6-4 след пробив в десетия гейм. В началото на втората част двамата тенисисти си размениха по един брейк, след което дел Потро записа още два пробива и дръпна с 5-2. Ноле намали до 4-5, връщайки единия брейк, но в крайна сметка аржентинецът не сбърка при втория си опит да вземе сета – 6-4.

На старта на решителната трета част Джокович бе страхотен и поведе с 3-0, но веднага след това гигантът от Тандил успя да изравни за 3-3. Сърбинът спря серията на съперника си и взе подаването си за 4-3, но до края Делпо бе просто великолепен и след 6-4 нанесе първо поражение на Ноле през този сезон.

Във финала аржентинският тенисист ще срещне бившия номер 1 в света Рафаел Надал. Испанецът надви Томаш Бердих с 6-4; 7-5. В първата част един пробив стигна на Рафа, за да вземе победата с 6-4, а във втората чехът дръпна с 5-3 и сервираше за сета, но в този момент се пречупи и Надал направи серия от четири поредни гейма, приключвайки сблъсъка в два сета.

До момента Делпо и Надал имат 10 срещи един срещу друг, а испанецът води убедително със 7-3 победи и е в серия от четири успеха срещу аржентинеца. Сблъсъкът е тази вечер с начален час 23:00.