Рома задмина Лацио след успех над Парма на „Олимпико“

Публикувано в: Италия, Футбол Свят
23:47, 17 мар 2013, Автор: , Преглеждания:53

Отборът на Рома спечели важна победа в битката за Лига Европа, след като надигра с 2-0 тима на Парма на „Олимпико“ в мач от 29-ия кръг на Серия А.

Още в седмата минута Ерик Ламела откри резултата с удар от близка дистанция. Осем по-късно Симоне Перота получи подаване от Маркиньо, но нацели напречната греда. Малко след почивката и Франческо Тоти със страхотен шут от разстояние улучи горния стълб на вратата на гостите.

В 62-ата минута Валдес центрира от корнер и Габриел Палета с хубав удар с глава намери напречната греда на домакините. В 70-ата Франческо Тоти с прекрасен изстрел от фаул сложи точка на спора, вкарвайки второ попадение за „вълците“.

В другия късен неделен мач Торино надви Лацио с 1-0 като домакин.

След тези мачове Рома временно е на пето място в класирането с 47 точки, докато Лацио е седми също 47 пункта.