Сент Етиен не се даде на ПСЖ и продължава без загуба през 2013-а

Публикувано в: Франция, Футбол Свят
00:17, 18 мар 2013, Автор: , Преглеждания:38

Отборът на Сент Етиен записа десети пореден мач без загуба в Лига 1, след като в дербито на 29-ия кръг се добра до равенство 2-2 срещу лидера ПСЖ на своя „Жофроа Гишар“.

Момчетата на Карло Анчелоти започнаха вихрено двубоя и още до 20-ата минута вече имаха аванс от два гола. В деветата аржентинецът Хавиер Пасторе разстреля Руфие с точен изстрел, а десет по-късно Златан Ибрахимович бе точен от бялата точка за 2-0.

Домакините не се предадоха и в 37-ата минута бразилският бранител на парижани Алекс си отбеляза автогол. В 72-ата бившият френски национал Франсоа Клерк се оказа герой за Сент Етиен, вкарвайки изравнителното попадение за 2-2.

След това реми домакините са четвърти в класирането с 49 точки, докато ПСЖ е лидер с 58, увеличавайки аванса си пред Лион на пет пункта.