Левски изравни серията срещу ЦСКА след драматична победа като гост

20:47, 19 мар 2013, Автор: , Преглеждания:77

снимка: Стела Станимирова

Отборът на Левски изравни серията срещу ЦСКА, след като записа драматична победа с 3-2 (25:22, 25:18, 18:25, 17:25, 15:13) гейма във Вечното дерби, играно в зала „Васил Симов“.

„Сините“ започнаха силно мача и взеха първите две части с лекота, но вместо да затворят мача с чисто 3-0, се стигна до обрат. Със силна игра и добро включване на разпределителя Владимир Станков, който замени 16-годишния Илия Николов, домакините спечелиха следващите два гейма с 25-18 и 25-17.

Решителният тайбрек започна с предимство от 4-0 за ЦСКА, но гостите веднага изравниха и в крайна сметка след атака през центъра на Христо Цветанов спечелиха мача с 3-2 след 15-13 в петия гейм.

Димитър Маринков бе най-резултатен за Левски с 18 точки, докато Златко Кьосев заби 15. За домакините Иван Крачев реализира цели 28 пункта, а Ивайло Стефанов приключи с 16.

Решителният трети сблъсък в четвъртфиналния плейоф е след два дни, а домакин ще бъде зала „Сиконко“.