Левски разби Славия в контрола (СНИМКИ)

Публикувано в: Избрано, Левски, Славия, Футбол България
17:55, 21 мар 2013, Автор: , Преглеждания:41

Левски постигна разгромна победа с 4:0 срещу Славия в контролна среща, която се игра на стадион „Славия”. Базил Де Карвальо от дузпа, Рене Михелич, Милен Василев и Ромен Ели бяха точни за успеха на „сините”.

Първото по-сериозно положение в мача бе в 10-та минута, когато Базил Де Карвальо стреля неточно от дъгата на наказателното поле. Минута по-късно Здравко Лазаров центрира, топката тупна коварно пред вратата на Левски, Михаил Иванов обаче боксира в корнер. След още една минута Мирослав Антонов излезе сам срещу вратаря на Левски, стреля от малък ъгъл и уцели дясната греда, след което топката излезе в аут.

В 20-та минута удар на Здравко Лазаров с глава мина встрани от вратата. Минута по-късно грешка в центъра на синята защита изведе Лазаров сам срещу Михаил Иванов, ветеранът стреля силно, но и неточно над вратата. След още една минута Здравко Лазаров центрира от фаул отляво, Живко Желев стреля от непосредствена близост с крак, топката срещна напречната греда и излезе в аут.

В 24-та минута Михелич центрира, Мюлдер се опита да свали за свой съотборник, но топката бе изчистена в корнер. След ъгловия удар, Де Карвальо стреля с глава в аут. Две минути по-късно далечен удар на Милен Василев попадна в ръцете на Диян Вълков. В 33-та минута Михелич стреля от малък ъгъл, топката мина на сантиметри над вратата на Славия.

В 35-та минута Илиян Йорданов нахлу отдясно в наказателното поле, бе фаулиран и съдията Николай Йорданов даде дузпа за Левски. Базил Де Карвальо се нагърби с изпълнението и бе точен от бялата точка – 1:0 за Левски. Две минути по-късно хубава атака отляво завърши с пас по тревата на Милен Василев към Базил Де Карвальо, вратарят на Славия Вълков не се намеси добре, топката попадна в Рене Михелич, който не сбърка на празна врата – 2:0 за Левски.

След още две минути резултатът набъбна на 3:0 за „сините” след като Милен Василев пое топката отляво, тръгна успоредно на линията на наказателното поле и със силен удар вкара третия гол, след като топката първо срещна напречната греда и влезе във вратата. Минута преди края на първата част Милен Василев изведе Роман Прохазка, който пропусна сам срещу вратаря, стреляйки встрани.

В началото на второто полувреме, в 47-та минута Базил Де Карвальо бе изведен сам срещу вратаря, но изигра положението доста несръчно и подари топката на стража. Две минути по-късно Здравко Лазаров пропусна, след като стреля встрани от вратата на Левски след центриране отдясно.

В 51-та минута резултатът вече бе 4:0 за Левски, след като Ромен Ели стреля отлично от пряк свободен удар с левия крак и отбеляза в горния ляв ъгъл. В 55 Стефан Велев получи топката сам срещу вратаря, стреля, получи се рикошет в неговото тяло, но топката излезе в аут. Десетина минути по-късно хубав пробив на Гари Родригес по десния фланг завърши с центриране към Милен Василев, който стреля от въздуха, но бе доста неточен.

В 65-та минута Ради Василев стреля с глава, но топката мина над вратата на Михаил Иванов. Десет минути по-късно след пробив отляво, Калин Иванов получи топката в наказателното поле, стреля по тревата, но юношата на Левски Александър Любенов спаси с крак, избивайки в корнер. Последното по-сериозно положение в мача бе две минути преди края, когато дейният по крилото Гари Родригес получи топката, финтира майсторски Живко Желев, но вратарят Диян Вълков излезе, скъси удара и успя да улови топката.

източник и снимки: levski.bg