Холандия с пети пореден успех в Група Д

Публикувано в: Турция, Футбол Свят, Холандия
00:43, 23 мар 2013, Автор: , Преглеждания:85

Отборът на Холандия постигна пета поредна победа в Група Д на световните квалификации за Мондиал 2014, след като се наложи с 3-0 при домакинството си на Естония.

„Лалетата“ поведоха в резултата малко след почивката, след като Даръл Янмаат намери Рафаел Ван дер Ваарт, който отбеляза с левия крак за 1-0. В 72-ата минута Янмаат се отличи с втора асистенция след центриране към Робин ван Перси, който вкара отблизо за 2-0. В 84-ата Ван Перси подаде отлично Рубен Схакен, който реализира за 3-0.

В най-интересния мач от тази група Унгария и Румъния завършиха наравно 2-2, докато в последната среща Турция надигра Андора с 2-0.

В класирането Холандия има пълен актив от 15 точки. Унгария и Румъния имат по 10 пункта, а Турция е четвърта с шест.