Младежите със загуба от Сърбия в Ловеч (СНИМКИ)

Публикувано в: Футбол България
17:52, 26 мар 2013, Автор: , Преглеждания:142

Младежкият национален отбор на България загуби с 0:2 от Сърбия в контролна среща, играна в Ловеч. Съотборникът на Иван Иванов в Партизан (Белград) Александър Митрович вкара и двата гола за сърбите.

Гостите доминираха през по-голямата част от мача и създадоха по-чисти голови положения. В 28-ата минута Александър Митрович откри резултата с глава след центриране от корнер. В 42-ата минута при единоборство много тежко се контузи левият защитник Тодор Гочев, който е със съмнение за скъсани връзки на коляното.

Българите имаха инициативата в последните 15 минути на първото полувреме и в края на втората част, но не успяха да отбележат. В 56-ата минута грешка на Ангел Грънчов позволи на Митрович да вкара втория си гол в мача. Нападателят открадна топката и реализира за крайното 0:2. Живко Петков изпусна най-добрата възможност за България в 66-ата минута, нацелвайки гредата.

Проверката срещу Сърбия бе последен контролен мач за младежите преди началото на европейските квалификации през месец юни.

Състав на България: Димитър Евтимов (46-Георги Китанов), Ангел Грънчов (58-Мартин Василев), Антон Недялков, Тодор Гочев (42-Иван Горанов), Александър Колев (64-Емануил Манев), Ивайло Чочев, Валентин Веселинов (46-Атанас Димитров), Ерик Почански (67-Димитър Благов), Живко Петков, Мартин Райнов (77-Любослав Войнов), Асен Георгиев