Испания съсече Франция насред „Парк дьо Пренс“ (ВИДЕО)

Публикувано в: Избрано, Испания, Франция, Футбол Свят
07:18, 27 мар 2013, Автор: , Преглеждания:71

Отборът на Испания за пореден път доказа, че е най-добрият тим в света, след като надделя с минималното 1-0 при визитата си на Франция на „Парк дьо Пренс“ в супердербито на Група I на световните квалификации. По този начин момчетата на Висенте дел Боске излязоха начело в класирането.

Още в петата минута Шави можеше да открие резултата, но стреля над вратата от удобна позиция. Десет по-късно Жайе подаде към Бензема, който шутира, но над напречната греда. Най-чистото положение за „петлите“ през първото полувреме бе в 38-та минута, когато Рибери излезе сам срещу Валдес, но вратарят на Испания спаси.

Единственото попадение в срещата падна в 58-та минута, след като Монреал нахлу в наказателното поле  и намери Педро, който почти на празна врата не пропусна да вкара, въпреки опитите на паднали Йори да спаси удара му. В 64-та минута Бензема намери Матуиди, който стреля добре, но Валдес спаси. Десет по-късно Варан имаше добра възможност, но ударът му с глава бе неточен.

Франция завърши мача с човек по-малко, след като Погба бе изгонен в 78-та минута за грубо влизане в краката на Шави. Виктор Касай показа директен червен картон на младия нападател на Юве. До края на срещата Валдес на два пъти отрази опасности пред своята врата, докато Бускетс пропусна да затвърди победата на Испания в 90-та минута.

След този успех „ла фурия“ оглави класирането в група I с 11 точки, докато Франция остана на втора позиция с 10.