Радо Стойчев и Матей Казийски доволни след победата над Вибо

12:29, 28 мар 2013, Автор: , Преглеждания:18

снимка: trentinovolley.it

Треньорът на Тренто Радостин Стойчев бе доволен от победата на своите момчета с 3-0 гейма като гости на Вибо Валентия в първия мач от 1/4-финалните плейофи в италианската Серия А1.

„Това е един много важен резултат. Не беше лесно да спечелим в три гейма срещу отбор, който играе особено добре в защита и то след 17 дни без официални мачове. След като успяхме да спечелим във всяка една от трудните ситуации, срещата завърши в три гейма. Мисля, че това показва, че сме си свършили работата днес (б.р. снощи). Играхме с главите си, дори повече отколкото физически, и показахме зрялост, защото отдавна очаквахме този толкова важен период на плейофите. Това, че поведохме с 2-0 победи в серията е важна стъпка, но би било грешка, ако се отпуснем в третия мач. На Великден трябва да играем със същото внимание, както днес“, коментира Радо Стойчев.

Капитанът Матей Казийски, който наниза 13 точки за успеха на своя тим, също бе доволен от победата,

„Важна победа, защото дойде срещу отбор, който беше в състояние да ни създаде големи проблеми. Може би не започнахме добре и не оценихме предимствата на съперниците ни, които ни поставиха под голям натиск. Дали е решаващ успех ли? Не искам да си мисля, защото мач №3 ще бъде още по-труден. Разбира се, че да започнем плейофите по този начин определено е добър знак“, каза Казийски след срещата.