„Светците“ удариха слаб Челси на „Сейнт Мерис“, Тотнъм отново трети

18:59, 30 мар 2013, Автор: , Преглеждания:48

снимка: Ройтерс

Отборът на Саутхемптън поднесе изненадата на 31-ия кръг на Премиършип, след като надделя с 2-1 над Челси на своя „Сейнт Мерис“ и по този начин остана на четири точки от зоната на изпадащите, докато момчетата на Рафа Бенитес се смъкнаха на четвърта позиция в класирането.

Домакините откриха резултата в средата на първата част, след като Родригес направи чудесно двойно с Дейвис, след което отбеляза много технично с шут по земя за 1-0. В 33-ата минута „сините“ стигнаха до изравняване, след като Тери засече с глава центриране от корнер на Марин. Само 120 секунди по-късно Ламбърт с чудесен шут от фаул матира Чех и върна преднината на „светците“. След почивката Моузес единствен бе много близо до изравнителен гол за Челси, но чудесният му изстрел бе спасен с мъка от вратаря на Саутхемптън.

Тотнъм се възползва от грешката на Челси и се изкачи на трето място в Премиършип, след като надви Суонси с 2-1 като гост. Още в осмата минута „шпорите“ излязоха напред, след като Фертонген засече отлично подаване на Бейл. В 21-ата уелсецът отбеляза дежурното си попадение след пас на Фертонген и отличен изстрел на звездата на гостите. В 71-ата минута Мичу намали пасива на „лебедите“, но до равенство не се стигна.

Третият гранд от Лондон – Арсенал, постигна очаквана победа с 4-1 срещу слабака Рединг. Жервиньо даде аванс на домакините в 11-ата минута, а малко след почивката Касорла удвои. В 67-ата Жиру направи разликата класическа, но 60 секунди по-късно Робсън-Кану върна едно попадение за гостите. Десет минути след това Артета се разписа от бялата точка за крайното 4-1.

Шампионът Манчестър Сити зарадва поне малко феновете си преди да сдаде титлата след няколко кръга, след като днес смаза Нюкасъл с 4-0 на „Етихад“. Тевес и Давид Силва се разписаха в края на първата част, давайки аванс от два гола на домакините, а Компани и автогол на Пърч оформиха разгрома за „свраките“ след почивката.

В другите два мача от днес Уест Хем победи Уест Бромич с 3-1 на „Болейн Граунд“, а Уигън се наложи с минималното 1-0 над Норич като домакин.