ПСЖ се добра до реми срещу Барса, Ибра вкара от двуметрова засада (ВИДЕО)

Публикувано в: Избрано, Испания, Франция, Футбол Свят, Шампионска Лига
23:59, 2 апр 2013, Автор: , Преглеждания:98

Отборите на ПСЖ и Барселона завършиха наравно 2-2 в зрелищен сблъсък на „Парк де Пренс“ от четвъртфиналите на Шампионската лига. Гостите, на чиято скамейка се завърна наставникът Тито Виланов, повеждаха на два пъти с голове на Меси и Шави, но домакините изравняваха с попадения на Ибрахимович и Матуйди. Реваншът на „Ноу Камп“ е на десети април.

Домакините можеха да открият резултата още в петата минута, след като Златан Ибрахимович свали топката с гърди към Есекил Лавеци, който финтира защитник на гостите и стреля от малък ъгъл, но след намесата на Серхи Бускетс кълбото се удари в страничната греда. Пет по-късно Лавеци успя да отбележи, но попадението му бе правилно отменено заради засада. В 15-ата минута Хавиер Пасторе стреля много опасно по земя, но Виктор Валдес спаси с мъка.

120 секунди по-късно Иниеста пробва красив фалцов шут от границата на пеналта, но топката мина на метър от страничния стълб. В 18-ата минута Ибра се опита да преодолее Валдес с мощна тупалка от фаул, но испанският национал изби в корнер. Пет по-късно Иниеста отново стреля извън пеналта, но Сиригу спаси с лекота. В 25-ата минута ПСЖ организира чудесна контра след хубав рейд на Лукас Моура, който подаде към Ибрахимович, но шведът отправи неточен шут.

При първото си чисто голово положение Барса успя да откри резултата. В 38-ата минута Дани Алвеш с гениален пас с външен фалц намери Лео Меси в наказателното поле и аржентинецът с кинжален удар заби топката в мрежата на Сиригу – 1-0. До почивката Меси имаше още един шанс за гол, но изстрелът му премина на сантиметри от горната греда,

На почивката Тито Виланова замени получилия контузия Меси с испанския национал Сеск Фабрегас. В 62-ата минута каталунците можеха да обезмислят реванша на „Ноу Камп“, след като Дани Алвеш подаде страхотен пас към Алексис Санчес, който се забави да стреля и в крайна сметка топката му бе изчистена. В 77-ата минута Алба и Масчерано се сблъскаха в пеналта и кълбото отиде в Ибрахимович, но той очи в очи срещу Валдес пропусна.

Само 120 секунди по-късно Тиаго Силва стреля с глава, но намери дясната греда, а топката попадна в намиращия се в двуметрова засада Ибрахимович, който вкара за 1-1, а реферът не вдигна флага за учудване на всички. В 88-ата минута Барса получи дузпа, след като Алексис бе съборен от вратаря Сиригу, а Шави бе точен от бялата точка и върна преднината на гостите. В добавеното време Ибрахимович свали топката към Блес Матуйди, който шутира извън пеналта, кълбото рикошира в защитник на каталунците и излъга Валдес, влизайки в мрежата му за крайното 2-2.

ПСЖ - Сиригу, Жайе, Алекс, Тиаго Силва, Максуел, Матуйди, Бекъм (70 Верати), Пасторе (76 Гамейро), Лукас Моура, Лавеци (66 Мене), Ибрахимович

Барселона - Валдес, Алвеш, Пике, Масчерано (84 Бартра), Алба, Бускетс, Иниеста, Шави, Санчес, Меси (46 Фабрегас), Вия (81 Тейо)