Берое на полуфинал за Купата след нова победа над Пирин

Публикувано в: Берое, Футбол България
17:48, 3 апр 2013, Автор: , Преглеждания:248

снимка: beroe.bg

Отборът на Берое се класира за полуфиналите в турнира за Купата на България, след като постигна втора победа над Пирин Гоце Делчев, този път с 3-1 като гост. Първият мач в Стара Загора бе спечелен с 1-0 от домакините.

Гостите имаха възможност да открият резултата в 12-ата минута, след като Ситое засече с глава центриране на Крумов, но вратарят на домакините изби. При последвалата добавка на Андонов топката излезе в аут. Седем по-късно Илиев намери Андонов в наказателното поле, а нападателят върна назад към Мартинс, който с хубав шут от границата на пеналта отбеляза за 1-0. В края на първата част Пенев направи нов отличен пробив и нахлу в наказателното поле на Пирин и пусна пас към Андонов, който почти на празна врата прати топката в мрежата на Абдиков за 2-0.

В 65-ата минута Мартинс подаде към резервата Джоман, който с удар от границата на наказателното поле прати топката в долния десен ъгъл, отбелязвайки първото си попадение в официален мач с екипа на Берое. Осем по-късно Караджов изби топката след силен удар на Марио Близнаков, но след това кълбото попадна във Веселин Марчев, който отблизо вкара за 1-3.