ПСЖ с нова стъпка към златото във Франция, Мене с фамозен гол (ВИДЕО)

Публикувано в: Франция, Футбол Свят
20:28, 6 апр 2013, Автор: , Преглеждания:33

Отборът на ПСЖ направи поредна крачка към титлата във френската Лига 1, след като надделя с 2-0 като гост на Рен в мач от 31-ия кръг. По този начин момчетата на Карло Анчелоти загряха по най-добрия начин за предстоящото гостуване на Барселона в Шампионската лига.

Парижани откриха резултата десетина минути след началото на второто полувреме, след като Клеман Шантом отне топката в центъра на терена и подаде към Жереми Мене, който премина четирима съперници и с техничен изстрел даде преднина на своя тим.

В последните секунди на срещата гостите вкараха още едно попадение при отлична контраатака. Дейвид Бекъм бе изведен вдясно и подаде на Златан Ибрахимович, който на празна врата нямашр проблем да се разпише. При паса към шведа, обаче, останаха сериозни съмнения за засада.

След тази победа ПСЖ вече има 64 точки и запазва преднината си от седем пункта пред втория Марсилия. Рен е на десета позиция с 42 точки.