ЦСКА победи 10 от Ботев в уникална драма със седем гола и слабо съдийство

Публикувано в: Избрано, Футбол България, ЦСКА
16:56, 6 апр 2013, Автор: , Преглеждания:70

Отборът на ЦСКА спечели изключително драматична победа с 4-3 при визитата си на Ботев на стадион „Христо Ботев“ във Враца в първата среща от 20-ия кръг на А група. Двубоят, обаче, бе опорочен от главния рефер Александър Костадинов, който не изгони Костадин Стоянов в 11-ата минута, а малко след това показа червен картон на Николай Маринов при идентични ситуации и игра с ръка.

Срещата, която се игра на наводнен терен заради дъжда, излял се над Враца, започна чудесно за „червените“, след като още в петата минута започналият като титуляр Марсиньо центрира от фаул от десния фланг, а топката рикошира в Куанг и изненада Чавдаров – 1-0. Четири по-късно Присо направи двойно с Платини, след което влезе в пеналта, но от пет метра стреля много нескопосано. В 11-ата минута Илиев подаде отлично към Якимов, който финтира вратаря Черни и стреля към празната врата, но топката се удари в ръката на Стоянов. Защитникът, обаче, не получи червен картон от Александър Костадинов, а само жълт и това вбеси играчите на Ботев. Атанасов стреля точно от бялата точка и изравни за 1-1.

Кулминационният момент в мача бе в 17-ата минута, в която Маринов и Чавдаров се сблъскаха в наказателното поле, а топката попадна в играч на ЦСКА, който стреля от 15 метра, след което Маринов игра с ръка. Реферът правилно показа червен картон на бранителя, но не показа еднакъв аршин, а Платини отбеляза дузпата и върна аванса на гостите. След попадението съдията изгони треньора на домакините Тони Здравков, който не успя да сдържи нервите си и извади червен картон и го вдигна на главния арбитър, след което го скъса и хвърли на земята

Ботев не се предаде и в 35-ата минута Альошев засече с глава центриране от фаул на Илиев и възстанови равенството – 2-2. В последната минута Присо получи прекрасен пас в наказателното поле от Василев, но отправи изключително неточен удар. Секунди след това Атанасов проби добре и даде великолепно подаване към Якимов, който остана очи в очи с Черни, но прехвърлящият му шут прати топката на половин метър от страничния стълб.

Четвърт час след почивката врачани организираха чудесна контра и Атанасов бе намерен в наказателното поле от Якимов, но не успя да се разпише. В 63-ата минута Платини получи пас на дъгата на пеналта и със силен шут отбеляза за 3-2, пращайки топката в долния десен ъгъл на Чавдаров. Секунди след това Присо проби по десния фланг и опита остро центриране, а Савич изби топката и за малко да си отбележи автогол, но топката все пак срещна страничната греда.

В 74-ата минута Костадинов даде втора дузпа за Ботев за игра с ръка на Марсиньо, а Илиев бе точен от бялата точка, довеждайки нещата до 3-3. Само секунди след това столичани веднага върнаха преднината си, след като Присо подаде вдясно към Василев, а той стигна до аутлинията и върна назад към точката на дузпата, откъдето Саша с хубав изстрел отбеляза за 4-3. В 83-ата минута и ЦСКА остана с 10 души, след като Платини блъсна съперник и получи жълт картон, след което изрита бутилка към феновете на домакините и веднага бе декориран за втори път и бе пратен под душовете от Костадинов.

До края нямаше повече и попадение и „червените“ спечелиха важни три точки и вече се намират на трето място с актив от 41 пункта, докато Ботев остава на 11-а позиция със 17.

Ботев Враца – Чавдаров, Куанг, Савич, Георгиев (35 Висенте), Маринов, Якимов, Альошев, Христов, Коконов (76 Найденов), Илиев, Атанасов (56 Тонев)

ЦСКА – Черни, Василев, Попов, Стоянов (66 Грънчов), Венков, Саша, Анисе, Присо, Марсиньо, Варела (56 Делев), Платини