Ники Михайлов и Твенте с домакинска победа

Публикувано в: Българи в чужбина, Футбол Свят, Холандия
08:30, 7 апр 2013, Автор: , Преглеждания:54

Отборът на Твенте записа победа с 2-0 при домакинството си на Рода в среща от 29-ия кръг на холандската Ередивизие. Цял мач за тима от Енсхеде изигра българският национал Николай Михайлов.

Домакините поведоха малко преди почивката, когато Люк Кастаиньос се възползва от подаване не Лирой Фер и разстреля стража на гостите. Десет минути след началото на второто полувреме момчетата на Михел Янсен удвоиха преднината си, след като Тим Хьолшер подаде отлично към Насер Шадли, който вкара за 2-0.

Борещият се за титлата тим на Витес записа класически успех с 3-0 при домакинството си на НАК Бреда. Котдивоарската машина за голове Вилфред Бони се разписа на два пъти – по веднъж в двете полувремена, а между неговите попадения точен бе и Руй Ибара малко след почивката.

ПСВ също се поздрави с победа след успех с 3-1 при визитата си на Вилем. Ван Бомел откри резултата в края на първата част, а Петер изравни в 54-ата минута. С попадения на Тойвонен в 76-ата и Дерайк в 82-ата минута гостите грабнаха трите точки.

В класирането ПСВ е лидер с 60 точки, с колкото е и Аякс, но тимът от Амстердам има мач по-малко. Витес е трети също с 60 пункта, докато Фейенорд е четвърти с 59, а Твенте пети с 51.