Барселона изтръгна успех над ПАО след продължение

Публикувано в: Баскетбол, Европа
07:53, 10 апр 2013, Автор: , Преглеждания:47

снимка: euroleague.net

Отборът на Барселона Регал спечели по драматичен начин първия четвъртфинален сблъсък срещу Панатинайкос в Евролигата, след като надделя като домакин със 72-20 след продължение.

Гърците започнаха силно мача и след първата четвърт имаха аванс от 10 точки – 21-11. Последваха много силни десет минути за каталунците и на почивката резултатът бе обърнат в полза на домакините – 34-32. В третата част ролите отново се размениха и ПАО си осигури предимство от 51-45 преди финалната десетка. В нея Барса догони съперника си и се добра до продължение след 64-64, а след това успя да стигне до успеха в допълнителните пет минутки.

Най-резултатен за испанците, въпреки че не направи добър мач, бе Хуан Карлос Наваро с 14 точки. Много полезни с по 13 пункта бяха Виктор Сада и Анте Томич, като хърватинът добави и 12 борби.

За гостите Стефан Ласме и Джеймс Джист приключиха с по 14 точки, а Димитрис Диамантидис добави още 10.

Вторият сблъсък в серията е утре, 11 април, а домакин отново е Барселона. Играе се до три успеха в пет мача.