Барселона на полуфинал след ново равенство с ПСЖ

Публикувано в: Избрано, Испания, Франция, Футбол Свят, Шампионска Лига
23:40, 10 апр 2013, Автор: , Преглеждания:296

Отборът на Барселона се класира измъчено за полуфиналите на Шампионската лига, след като завърши наравно и във втория сблъсък срещу ПСЖ, този път 1-1 на Ноу Камп. По този начин след 2-2 на Парк де Пренс каталунците продължават напред заради повечето си голове на чужд терен. Тази вечер Хавиер Пасторе даде аванс на французите в 50-ата минута, а Педро изравни в 71-ата.

Още във втората минута на двубоя Шави стреля изключително опасно от фаул, но топката мина на сантиметри от десния страничен стълб на Сиригу. Последваха минути, в които двата отбора не успяха да стигнат до чисти ситуации за гол. В 28-ата Верати намери чудесно Ибрахимович по левия фланг, а шведът центрира към Лукас Моура, който стреля с глава, но Валдес изби в корнер. След изпълнението на ъгловия удар Алекс засече топката с глава по много начин, но испанският национал отново отрази удара. До почивката резултатът се запази 0-0.

Пет минути след началото на второто полувреме ПСЖ нанесе своя удар след светкавична контра. Ибрахимович даде страхотен извеждащ пас към Пасторе, който напредна чудесно и с прекрасен изстрел матира Валдес – 1-0. В 62-ата минута очакваното се случи и Виланова пусна в игра Лионел Меси, заменяйки неубедителния Фабрегас. Малко след това Иниеста стреля много опасно от границата на пеналта, но Сиригу спаси. В 71-ата Меси проби добре през центъра и подаде в наказателното поле към Вия, който върна назад към Педро и крилото с мощен шут намери мрежата на французите – 1-1.

До края Барса задържа умело резултата без да предприема излишни рискове и се класира за полуфиналите, очаквайки жребия в петък, в който може да се изправи срещу Реал Мадрид или германските Байерн или Борусия Дортмунд.