Байерн тресна Ювентус и в Италия

Публикувано в: Германия, Избрано, Италия, Футбол Свят, Шампионска Лига
00:00, 11 апр 2013, Автор: , Преглеждания:446

Отборът на Байерн (Мюнхен) победи Ювентус с 2:0 като гост в реванша и след успеха с 2:0 преди седмица на „Алианц Арена“ се класира за полуфиналите в Шампионската лига.

„Старата госпожа“ започна силно мача и още във втората минута възпитаниците на Антонио Конте показаха, че ще направят всичко възможно да върнат интригата в сблъсъка по най-бързия начин. Мирко Вучинич стреля опасно, но Нойер закова топката в ръцете си. В 13-ата Бастиан Швайнщайгер центрира остро в наказателното поле от фаул, но Данте, Робен и Манджукич се разминаха с кълбото.

В 23-та минута Андреа Пирло получи шанса да изпробва своя мерник от пряк свободен удар, точно на границата на наказателното поле на Байерн. Италианският национал отправи бомбен шут, но Нойер се намеси с вещина и спаси. В 32-та минута Данте намери по отличен начин Манджукич, той свали за Томас Мюлер, който стреля от движение от границата на наказателното поле, но топката профуча покрай гредата. Малко по-късно и Буфон бе принуден да показва класата си след мощен шут на Робен и извади топката в ъглов удар.

Втората част също започна с атаки на „бианконерите“. Минута след подновяването на играта Пирло получи нова възможност да стреля от пряк свободен удар на добра позиция, но след рикошет топката спря в ръцете на Нойер. Секунди по-късно Куалярела удари гредата и вкара в статистиката още един пропуск на сметката на своя тим.

Постепенно като че ли силите на италианците започнаха да се изчерпват и Байерн успя да изнесе играта си в по-предни позиции. Резултатът от това дойде в 57-та минута. Ариен Робен бе намерен пред наказателното поле на противника от Марио Манджукич, последва чудесен удар, но лявата гредата се оказа най-верният помощник на Буфон.

След тази ситуация топката все повече да се задържаше в полето на Ювентус и в 64-та минута баварците нанесоха своя удар. Швайнщайгер центрира в наказателното поле, Хави Мартинес бе изпуснат от отбраната в бяло-черно и стреля с глава, Буфон отрази, но при добавката Манджукич бе точен – 1:0 за германците.

Попадението направи задачата на „Старата госпожа“ изключително сложна, тъй като футболистите на Антонио Конте трябваше да търсят цели четири гола, за да продължат напред. Само след две минути баварската машина можеше окончателно да сложи точка на спора. Играчите на Юп Хайнкес организираха бърза контраатака, Робен намери Мюлер като по поръчка очи в очи с Буфон, но нападателят стреля неточно.

След гола домакините опитаха да променят развоя на срещата, но силите и желанието им очевидно се изчерпаха и в края на срещата те допуснаха още едно попадение. Негов автор стана Клаудио Писаро в първата минута на даденото от съдията продължение. Перуанският национал влезе като резерва на другия голмайстор Марио Манджукич и след пас на Швайнщайгер огорчи Буфон за втори път в мача.