Ямбол с труден успех над Рилецо в „Арена Самоков“

Публикувано в: Баскетбол, България
23:34, 11 апр 2013, Автор: , Преглеждания:41

Отборът на Ямбол спечели трудна победа с 98-95 при визитата си на Рилски спортист в Самоков в последната среща от 25-ия кръг на НБЛ. По този начин момчетата на Иван Чолаков нанесоха четвърто поредно поражение на самоковци в първенството.

Гостите направиха много силна първа част и след първите десет минути имаха преднина от 22-14. През втората четвърт Рилецо не само, че успя да намали пасива си и поведе в резултата, след като почивката дойде при 52-47 в полза на самоковци. През второто полувреме гостите изиграха добра трета част и след много битка в последната четвърт успяха да спечелят с 98-95,

Брайън Ормън бе най-полезен за победителите с 23 точки и 10 борби, Неманя Милошевич също се отличи с „дабъл-дабъл“ – 12 точки и 12 борби, а Мартин Дурчев и Станислав Говедаров вкараха съответно по 22 и 14 точки.

За Рилецо с 23 точки завърши Бранко Миркович, Тери Смит добави 18, а Антъни Гуджино и Христо Захариев приключиха съответно с по 17 и 12 точки.

С този мач вече е сигурно, че предстои среща между двата състава в първия кръг на плейофите. В следващия кръг Ямбол ще гостува на Левски в София, а Рилски ще пътува до Бургас за мач с Черноморец.