Панатинайкос с инфарктен успех като гост на Барселона

Публикувано в: Баскетбол, Европа
11:08, 12 апр 2013, Автор: , Преглеждания:29

Отборът на Панатинайкос надделя над Барселона Регал във втория четвъртфинален сблъсък в Евролигата, след като победи каталунците драматично с 66-65 като гост. По този начин гърците изравниха серията на 1-1 успеха.

Домакините имаха преднина от 13 точки в началото на третата четвърт при 40:27. Гостите обаче стопиха аванса на испанците. Драмата се разигра с пълна сила в края срещата. Диамантидис вкара тройка 8.4 секунди преди края на двубоя за 66:65, а в последната атака Хуан Карлос Наваро не успя да отбележи и серията на Барса от 12 поредни победи приключи.

Джеймс Гист бе най-резултатен за победителите с 14 точки, а Майкъл Брамос добави още 13 Димитрис Диамантидис се отличи с 10 пункта и по три борби, асистенции и откраднати топки.

Хуан Карлос Наваро отбеляза 20 точки, докато Алехандро Абринес се отчете с 10.

Следващите две срещи в серията ще се играят в Атина след седмица.