Юношите на България загубиха от Франция на старта на Евро 2013

20:47, 12 апр 2013, Автор: , Преглеждания:140

Българският национален отбор за юноши младша възраст започна със загуба участието си на Европейското първенство в Сърбия, след като в първия си двубой от втора група отстъпи с 1-3 (19-25; 23-25; 25-21; 18-25) гейма пред тима на Франция.

Срещата започна равностойно и първото техническо „петлите“ имаха минимален аванс от 8-7. След прекъсването разликата набъбна до три точки – 12-9, и наставникът на „лъвчетата“ Иван Халачев взе почивка. След нея до промяна не се стигна и Франция дори увеличи своето предимство на четири пункта при второто техническо – 16-12. До края на гейма българите нямаше с какво да се противопоставят на съперника си и отстъпиха с 19-25.

Втората част започна много лошо за нашите и още в началото те изостанаха с 1-4, което принуди Халачев да ползва ранен таймаут. Почивката даде незабавен резултат и „лъвчетата“ изравниха за 6-6. „Петлите“, обаче, бързо върнаха предимството и след добра серия съумяха да поведат с 9-6. До второто техническо разликата скочи на шест пункта – 16-10, а след него французите успяха още повече да дръпнат. В края България направи финален щурм и достигна до равенство 22-22, но не стигна до пълния обрат и загуби гейма с 23-25.

В третата част нашите поведоха с 8-6, но веднага след техническото съперникът направи обрат за 9-8. След втората пауза момчетата на Иван Халачев съумяха да дръпнат в резултата с 18-15 и треньорът на „петлите“ ползва почивка. До края „трикольорите“ запазиха предимството си и спечелиха гейма с 25-21. В четвъртата част Франция имаше минимална преднина при двете технически паузи, но след втората съумя да дръпне с 18-15 и до края нямаше затруднения, за да триумфира с 3-1 гейма след 25-18.

Най-резултатен за България бе центърът на ЦСКА Красимир Георгиев с 12 точки, докато Яни Георгиев се отличи с 11, а Мартин Мечкаров заби 10. За победителите Жан Патри и Тимоти Карле се отчетоха с по 12 пункта.

Утре нашите играят от 16:00 часа срещу тима на Турция.