Мартин Петров изгледа от пейката зрелищното 3:3 между Еспаньол и Валенсия

Публикувано в: Испания, Футбол Свят
23:15, 13 апр 2013, Автор: , Преглеждания:44

Отборите на Еспаньол и Валенсия изнесоха истинско голово шоу на „Корнея Ел Прат“, завършвайки наравно 3-3 в среща от 31-ия кръг на Примера дивисион. Бившият български национал Мартин Петров остана на пейката и не се появи в игра.

Каталунците поведоха в резултата в края на първата част, след като Вакасо Мубарак засече с глава центриране на Серхио Гарсия. Осем след почивката Серхио Каналес получи чудесен пас от Евер Банега и отбеляза за 1-1. В 61-ата гостите бяха близо до пълен обрат, но Роберто Солдадо нацели десния страничен стълб.

В 82-ата минута „папагалчетата“ върнаха преднината си, след като Жоан Верду завърши добра контра на своя тим. Пет след това Жонас доведе нещата до 2-2 след изстрел с левия крак и пас с глава на Солдадо. В първата минута на добавеното време Солдадо получи подаване от Банега даде аванс на „прилепите“. След гола Раул от домакините получи червен картон, а в последните секунди Серхио Гарсия оформи крайното 3-3.

В другите два мача от днес също имаше доста попадения. Депортиво запази шансове да оцелее в елита, след като смаза Леванте с 4-0 като гост, докато Ваядолид надви Хетафе с 2-1 у дома.