Олимпиакос и Реал Мадрид на крачка от Финалната четворка в Евролигата

Публикувано в: Баскетбол, Европа
11:36, 13 апр 2013, Автор: , Преглеждания:74

Отборите на Олимпиакос и Реал Мадрид са на победа от класиране за Файнъл фор в Евролигата, след като снощи записаха нови успехи в четвъртфиналните си сблъсъци.

Олимпиакос вече води с 2-0 победи срещу Анадолу Ефес, след като надделя категорично със 71-53 във втория си домакински мач. Василис Спанулис бе най-полезен за гърците с актив от 15 точки и осем асистенции. Кайл Хайнс реализира още 12 пункта, а бившата звезда на Лукойл Перо Антич се отчете с 11. За гостите Керем Гьонлюм завърши с дабъл-дабъл – 13 точки и 14 борби.

Реал Мадрид също има аванс от 2-0 победи срещу Макаби Електра, след като се наложи със 75-63 при второто си домакинство. Серхио Йуй направи страхотен мач за испанците и наниза цели 26 точки, докато Джейси Керъл добави още 14. За гостите над всички бе Дейвид Логън с 19 пункта.

През следващата седмица Ефес и Макаби са домакини на мачове номер 3 от серията, както и на четвъртите срещи, ако се стигне до тях.