Григор Димитров разби белгиец на старта в Монте Карло

Публикувано в: ATP, БГ Тенис, Избрано, Тенис
18:41, 14 апр 2013, Автор: , Преглеждания:68

снимка: Валентина Янакиева

Григор Димитров започна с прекрасна победа участието си на Мастърса в Монте Карло, след като в първия кръг се наложи с 6-3; 6-2 над опитният Ксавие Малис. По този начин хасковлията взе реванш от белгиеца за загубата в Букурещ през миналата година.

Срещата започна много трудно за първата ни ракета, след като Гришо трябваше да спасява точки за пробив в първите си две подавания. Българинът, обаче, се справи и в четвъртия гейм записа брейк, но веднага след това загуби сервиса си и Малис намали на 2-3. В следващия гейм Димитров отново проби, но този път затвърди брейка и дръпна с 5-2, а след това затвори сета без проблеми с 6-3.

Втората част тръгна отлично за хасковлията, който взе подаването на съперника си още в началото и поведе с 2-0. В петия гейм Гришо проби за втори път в сета, а след това дръпна с 5-1. Белгиецът спаси един мачбол и съумя да намали резултата на 2-5, но след това Димитров сложи точка на спора при своя сервис – 6-3.

С тази победа българинът си осигури 17,235 евро от наградния фонд и 45 точки за световната ранлгиста, а в битка за място на осминафиналите ще срещне поставения под №8 Янко Типсаревич, който почива на старта на надпреварата.