Казийски и Тренто разбиха Соколов и Кунео за шестия си пореден финал в Италия!

20:27, 14 апр 2013, Автор: , Преглеждания:176

снимка: .trentinovolley.it

Отборът на Тренто се класира за шеста поредна година на финал в италианската Серия А1, след като надви категорично с 3-0 (25-20; 25-18; 25-22) гейма тима на Кунео като домакин в мач номер 2 в полуфиналния сблъсък.

По този начин възпитаниците на Радостин Стойчев елиминираха финалиста в Шампионската лига с 3-0 победи, като единият успех на световните шампиони дойде заради по-доброто класиране в редовния сезон.

Мачът не предложи така очакваното зрелище, тъй като домакините бяха просто с една класа над своите гостите. Тренто успяваше да пречупи съперника си веднага след второто техническо и на трите гейма, достигайки без особени проблеми до чистата победа с 3-0.

Матей Казийски бе най-резултатен за домакините с 13 точки – девет в атака при ефективност от 64% и четири аса. Капитанът се отличи и с 58% добро и 33% перфектно посрещане и цели седем грешки. Ян Щокър добави още 12 пункта, а Емануеле Бирарели се отчете с 11.

За гостите Цветан Соколов изигра последния си мач преди да се върне от следващия сезон в Тренто, забивайки 11 точки – седем в нападение при успеваемост от 44%, една блокада и три аса. Вут Вайсманс бе най-резултатен за Кунео с 13 пункта.

Във финала Тренто очаква победителя от полуфиналния сблъсък между Пиаченца и шампиона Мачерата, в който Христо Златанов и компания изненадващо водят с 2-1 успеха.