Левски загря за Балканската лига с лесен успех над Ямбол

Публикувано в: Баскетбол, България
22:10, 14 апр 2013, Автор: , Преглеждания:31

Отборът на Левски загря за финалната четворка в Балканската лига в края на следващата седмица с домакинска победа над Ямбол с 81-62 в среща от 26-ия кръг на НБЛ.

За „сините“ това е пета поредна победа и те са твърдо на второ място в класирането с 22 успеха и 4 поражения, докато ямболии вече са с баланс 13-13, което означава, че вече нямат шанс за четвъртото място.

Най-резултатен за победителите с 14 точки бе Димитър Ангелов, който овладя и 6 борби, а с 12 точки завърши Димитър Димитров. Николай Върбанов се завърна в игра след операцията от херния и игра 11 минути, за които вкара 8 точки.

За Ямбол единствен с двуцифрен актив бе Неманя Милошевич, който вкара 18 точки, а също хвана 9 борби. По 8 точки добавиха Иван Марчев и Мартин Дурчев.