Ники Михайлов и Твенте с важна победа в Холандия

Публикувано в: Българи в чужбина, Футбол Свят, Холандия
08:56, 14 апр 2013, Автор: , Преглеждания:47

Отборът на Твенте спечели важни три точки в битката си за Лига Европа, след като надделя трудно с 3-1 при визитата си на Адо Ден Хааг в мач от 30-ия кръг на Ередивизие.

Българският национален вратар Николай Михайлов изигра цял мач за гостите и пази със специална ръкавица заради счупения си пръст, но въпреки това направи няколко важни спасявания.

Защитникът Дъглас откри за Твенте в 24-ата минута, а Ван Дуйнен изравни малко преди почивката. Дани Ола от домакините получи червен картон половин час преди края и резервата Бюликин донесе успеха на гостите, след като се разписа в 81-ата и 84-ата минута.

В класирането отборът на Ники Михайлов е на 5-о място с 54 точки.

Тимът на Витес направи грешна стъпка в битката си за титлата, след като приключи при 3-3 като гост на Рода, въпреки че имаше аванс от 3-0.