Славия отказа Литекс от шампионската титла

Публикувано в: Избрано, Славия, Футбол България
16:53, 14 апр 2013, Автор: , Преглеждания:76

Отборът на Славия спечели дербито на 22-ия кръг на А група, след като надделя с 2-1 над Литекс в квартал „Овча купел“. „Белите“ вкараха две бързи попадения чрез Здравко Лазаров и автогол на Васил Божиков до 20-ата минута, а Исмаил Иса намали за гостите в 26-ата.

Още в седмата минута домакините поведоха в резултата, след като Димо Атанасов проби по левия фланг и центрира към пеналта, където Здравко Лазаров засече топката от девет метра и направи безпомощен Илко Пиргов – 1-0. Почти веднага след това Исмаил Иса можеше да изравни, но не успя да си поведе добре топката и Жоро Петков се намеси успешно. В 16-ата минута Ради Василев получи чудесен пас от Електричката, но от трудна позиция отправи много неточен изстрел.

Само 120 секунди след това ловчанлии си отбелязаха куриозен автогол, след като Васил Божиков отклони кълбото с глава в собствената си мрежа. Две минути по-късно Василев отново бе намерен по прекрасен начин, този път от Антонио Ливраменто, но Божиков изби топката от краката на „белия“ нападател. В 26-ата „оранжевите“ успяха да намалят пасива си, след като Симеон Славчев изведе Иса сам срещу Петков, а вратарят изчисти кълбото в нападателя и кълбото влетя в мрежата. В последната минута Грозев стреля опасно с глава, но на сантиметри от страничния стълб.

Второто полувреме започна със смяна в състава на Литекс и Жуниор влезе в игра на мястото на Славчев. Домакините продължиха да се бранят добре и в 66-ата минута останаха с човек повече на терена. Емил Грозев събори откъсващия се сам срещу вратаря Василев и Таско Тасков напълно заслужено му показа червен картон. До края не се случи нищо интересно и „белите“ взеха победата след 2-1.

С този успех Славия увеличи актива си на 29 точки и се бетонира на осмо място в класирането, докато Литекс е на четвърта позиция с 43 пункта.

Славия: Петков, Филипов, Желев, Златков, Атанасов, Янчев, Попара (60 Сандански), Ливраменто, Лазаров, Г.Иванов (79 П.Димитров), Василев (67 Янков)

Литекс: Пиргов, Попов, Ил.Миланов, Грозев, Божиков, Цветков, Славчев (46 Жуниор) (81 Цветанов), Г.Миланов, Ванжер (69 Костадинов), Ваюши, Иса