Съндърланд разкова Нюкасъл като гост с три брилянтни попадения

Публикувано в: Англия, Футбол Свят
16:00, 14 апр 2013, Автор: , Преглеждания:79

Отборът на Съндърланд постигна първа победа под ръководството на Паоло Ди Канио, след като надделя с 3-0 като гост на Нюкасъл в мач от 33-ия кръг на Премиършип.

Срещата започна равностойно, но постепенно гостите започнаха да атакуват много по-опасно и логично стигнаха до гол в 27-ата минута. Сесеньон получи подаване от МакКлийн, напредна добре и с чудесен шут по земя от 24 метра намери долния десен ъгъл на Крул – 1-0. Почти веднага след това Сисе бе близо до изравнително попадение, но пропусна очи в очи срещу Миньоле, стреляйки в тялото на белгийския национал.

В 30-ата минута отново Сисе затрудни вратаря на гостите, но ударът му по земя от 13 метра бе уловен с класа от стража на „черните котки“. В 41-ата Ларсон сложи топката на главата на Куеяр след центриране от фаул, но Крул с блестяща изява изби топката в корнер. В края на първата част един опит за центриране на Гутиерес за малко щеше да изненада вратаря на Съндърланд, но все пак Миньоле прати кълбото в ъглов удар.

В 74-ата минута гостите удвоиха своя аванс, след като Анди Джонсън проби прекрасно по десния фланг и с техничен изстрел покрай резервата Елиът доведе нещата до 2-0. Десет по-късно Воуън получи топката от Сесеньон и с фамозен изстрел от границата на наказателното поле оформи класическия успех на своя тим.

След тази победа Съндърланд вече има 34 точки и се изкачи на 15-о място в класирането, докато „свраките“ са на 13-а позиция с 36 пункта.