Григор Димитров смаза номер 10 в света във втория кръг в Монте Карло

Публикувано в: ATP, БГ Тенис, Избрано, Тенис
13:20, 16 апр 2013, Автор: , Преглеждания:153

Григор Димитров се класира за осминафиналите на Мастърса в Монте Карло, след като записа впечатляваща победа със 7-6(3); 6-1 над номер 10 в света Янко Типсаревич. По този начин българинът постигна втори успех в кариерата си над тенисист от топ 10 на Мъжкия тур.

Срещата започна много неприятно за хасковлията, който загуби първото си подаване, след което втората ракета на Сърбия разви пробива си и поведе с 2-0. До деветия гейм мачът вървеше без повече проблеми за сервиращите и Типсо запази аванса си от 5-4 и имаше подаване за сета.

Номер 10 в света получи два сетбола, но пропусна първия, след което направи двойна грешка и резултатът бе изравнен на 40-40. Последваха още две непредизвикани грешки на Янко и пробивът бе върнат – 5-5. Стигна се до тайбрек, в който Димитров поведе с 3-0 след два минипробива, а Типсаревич намали на 1-3, но за повече нямаше сили. С няколко великолепни уинъра в края Гришо взе сета след 7-3 точки.

Втората част започна с изключително оспорван гейм, в който българинът пропиля цели четири шанса за пробив и в крайна сметка сърбинът взе подаването си. След това Григор взе лесно сервиса си, а при второто подаване на Типсо съумя да стигне до брейк и да поведе с 2-1. В следващите минути Димитров продължи да лети по корта и след още един пробив дръпна с 4-1. До края Гришо не остави шанс на съперника си и след нови два гейма разби десетия в света след час и 33 минути игра с 6-1.

С този успех първата ни ракета си осигури 32,700 от наградния фонд и 90 точки за ранглистата на АТП, които биха му дали сериозни шансове за дебют в Топ 30 на света, а в спор за място на четвъртфиналите ще се изправи срещу един измежду Роберто Баутиста-Агут, Флориан Майер и Бенжамен Байере.