„Лъвчетата“ с първи успех на Евро 2013 след драматично 3:2 срещу Сърбия

00:37, 17 апр 2013, Автор: , Преглеждания:189

Националният отбор на България по волейбол за юноши младша възраст записа първа победа на Европейското първенство в Сърбия и Босна, след като в среща от четвъртия ден на втора група в Белград надигра домакините с 3-2 (25:22, 20:25, 25:27, 25:17, 15:12) гейма.

Милен Илиев бе най-резултатен за „лъвчетата“, след като наниза цели 32 точки – 27 в нападение, един блок и четири аса. Още 14 пункта добави Мартин Мечкаров, а с десет приключи Красимир Георгиев. За домакините Лазар Додич се отличи с 18.

След този успех България вече има три точки, но остава на пето място в класирането. Утре от 18:30 часа нашите момчета излизат срещу тима на Финландия.

За да се класираме четвърти в групата и да останем в борбата за петото място в шампионата, утре трябва да бием скандинавците с 3:0, а Франция да падне от Турция с 0:3, което изглежда почти невъзможно.