Новак Джокович с трудна победа на старта в Монте Карло

Публикувано в: ATP, Тенис
17:58, 17 апр 2013, Автор: , Преглеждания:40

Световният номер 1 Новак Джокович започна с трудна победа участието си на Мастърса в Монте Карло, след като надви с 4-6; 6-1; 6-4 Михаил Южни след два часа и 15 минути игра в среща от втория кръг.

Мачът започна шокиращо, след като руснакът поведе с 4-0 след два ранни пробиви. Сърбинът се посъбуди и успя да върне единия брейк, стопявайки резултата до 4-5, но в крайна сметка Южни спечели сета след 6-4.

Във втората част интрига нямаше и Ноле смаза съперника си по експресен начин след 6-1. В началото на решителния трети сет Джокера направи ранен пробив, но в шестия гейм руснакът върна брейка и изравни за 3-3.

Последва маратонски седми гейм, в който Южни отрази няколко шанса за пробив на Джокович и успя с голяма мъка да спечели подаването си и да поведе с 4-3. До края на мача, обаче, световният номер 1 не остави никакви шансове на Миша и след 6-4 се класира за следващата фаза.

В третия кръг Ноле ще срещне Хуан Монако или Ернестс Гулбис.