Левски загуби драматично финала в Балканската лига след две продължения

Публикувано в: Баскетбол, България
23:38, 21 апр 2013, Автор: , Преглеждания:67

Отборът на Галил Гилбоа защити титлата си в Балканската лига, след като постигна инфарктна победа с 87-79 над Левски след две продължения във финала на надпреварата в зала „Арена Самоков“. По този начин израелският тим стана първият двукратен шампион в историята на турнира.

Срещата започна равностойно и след първите десет минутки „сините“ изоставаха със 17-18. Силна втора част даде добра преднина от осем точки на българите преди почивката – 41-33.

През второто полувреме Галил успя много бързо да се върне в мача и дори да направи обрат в последната четвърт. 16 секунди преди края на срещата Янив Грийн бе фаулиран и изравни резултата от наказателната линия. Момчетата на Тити Папазов сгрешиха в последната си атака, а мачът влезе в продължение след 63-63.

В първите пет минути двата състава отново не успяха да излъчат победител, но при второто продължение евреите успяха да натрупат преднина и в крайна сметка да спечелят трофея след 87-79.

Раким Сандърс наниза 30 точки и 17 точки, извеждайки отбора си до победата. Янив Грийн добави 16 точки, а с 14 и 7 борби завърши Джамар Смит. За Левски Марко Маринович наниза 18 точки, Младен Пантич добави 17, а с 13 завърши Неманя Протич.

В мача за бронзовите медали домакинът Рилски спортист надигра македонския Куманово с 85-77 и приключи на трето място в надпреварата.  Най-резултатен за българите с 25 точки бе Христо Захариев, който добави и 6 борби. По 14 вкараха Бранко Миркович (10 асистенции, 5 борби) и Тери Смит (5 асистенции, 4 борби).