Наполи и Фиорентина бият у дома в голови спектакли

Публикувано в: Италия, Футбол Свят
18:22, 21 апр 2013, Автор: , Преглеждания:57

Отборът на Наполи записа драматичен успех с 3-2 при домакинството си на Каляри на „Сан Паоло“ в среща от 33-ия кръг на италианската Серия А.

Тимът от Сардиния изненадващо поведе в 18-ата минута след хубав гол на Ибарбо, който се разписа с шут от двайсетина метра. Малко след почивката домакините изравниха след автогол на Астори, а в 64-ата Кавани донесе пълен обрат на неаполитанците, възползвайки се от центриране на Маджо. Гостите не се предадоха и Со изравни в 71-ата минута след центриране от фаул на Кабрера. В последните секунди на двубоя Инсине донесе трите точки на Наполи, след като получи подаване от Армеро и с десния крак разстреля стража на гостите.

Голово шоу си спретната и отборите на Фиорентина и Торино, които си вкараха седем гол, а „виолетовите“ спечелиха с 4-3 на „Артемио Франки“. Домакините поведоха с 3-0 през първата част след попадения на Куадраро, Акуилани и Ляич, но секунди преди почивката Барето намали за „биковете“. С голове на Сантана и Черчи през второто полувреме гостите изравниха за 3-3, но в 86-ата минута Ромуло донесе успеха на „Ла Виола“, вкарвайки след отличен пас на Ел Хамдауи.

След тези два мача Наполи е втори с 66 точки, а Фиорентина четвърти с 58. Третият Милан има 59 пункта и тази вечер гостува на шампиона Ювентус в супердербито на кръга.

Сиена – Киево 0-1
Болоня – Сампдория 1-1
Катания – Палермо 1-1
Рома – Пескара 1-1