Пирин окончателно уби надеждите на Монтана за спасение

Публикувано в: Футбол България
18:56, 21 апр 2013, Автор: , Преглеждания:57

Отборът на Пирин Гоце Делчев направи решителна крачка към оцеляването в българския елит, след като надигра Монтана с 4-2 като домакин в среща от 23-ия кръг на А група.

Момчетата на Тенчо Тенев излязоха напред в резултата в 34-ата минута, след като Любо Витанов се разписа при едно меле в наказателното поле на гостите. Две по-късно Венци Иванов получи великолепен пас от Дани Младенов и остана очи в очи с Абдиков, отбелязвайки за 1-1.

В 60-ата минута Веско Марчев направи добър пробив по левия фланг и върна топката към точката на дузпата, откъдето Петър Лазаров с точен изстрел върна преднината неврокопчани. Само 180 секунди по-късно Марчев се озова в чиста позиция и от двайсетина метра отбеляза за 3-1.

В 79-ата минута гостите получиха дузпа за нарушение срещу Младенов, а Данчо Тодоров вкара от бялата точка за 2-3. Шест след това Близнаков получи топката от Марчев и с техничен изстрел сложи край на интригата, оформяйки крайното 4-2.

След тази победа Пирин има 27 точки и запазва десетото си място в класирането, докато Монтана е на дъното с 13 пункта и изглежда сигурен изпадащ.