Фейенорд даде заявка за титлата след домакински успех над Витес

Публикувано в: Българи в чужбина, Футбол Свят, Холандия
22:35, 21 апр 2013, Автор: , Преглеждания:43

Отборът на Фейенорд спечели дербито на 31-ия кръг на холандската Ередивизие, след като надигра с 2-0 у дома тима на Витес.

Момчетата на Роналд Куман откриха резултата в 39-ата минута след точно изпълнение от бялата точка на Грациано Пеле. Само пет минути след старта на второто полувреме Лекс Имерс реши всичко в сблъсъка, удвоявайки предимството на тима от Ротердам.

С тази победа Фейенорд увеличи актива си на 63 точки и се изкачи на трето място в класирането. Лидер е Аякс с 67, а ПСВ е втори също с 63. Витес е четвърти с 61 пункта.

Николай Михайлов изигра 90 минути за Твенте, а неговият отбор едва се добра до 2-2 при визитата на слабака ВВВ Венло. Рьоселер и Нвофор дадоха аванс от два гола на домакините до почивката, а след нея Бенгтсон и Кастаиньос изравниха за тима от Енсхеде.