Гибона и Губерния с първа загуба в полуфиналите, Тодоров и Алексиев с ново поражение

20:34, 26 апр 2013, Автор: , Преглеждания:54

снимка: nnvolley.ru

Воденият от Пламен Константинов тим на Губерния записа домакинско поражение с 1-3 (20:25, 25:27, 25:22, 19:25) гейма във втория полуфинален сблъсък срещу Урал в руската Суперлига.

По този начин гостите от Уфа изравниха серията на 1-1 успеха и вече имат предимство, тъй като са домакини на следващите два двубоя. Гибона и компания ще имат визита на Урал на 29 и 30 април.

В битката за разпределение на местата от пето до осмо Газпром-Югра записа втора поредна загуба като гост на Факел. Тодор Алексиев, Теодор Тодоров и съотборниците им от Сургут паднаха отново с 0-3 (19-25; 17-25; 13-25) гейма в Новый Уренгой и вече изостават с 0-2 победи. На 29 април Газпром е домакин на третия мач, а при победа, на следващия ден ще приеме и четвъртия сблъсък.