Билбао се добра до точка срещу Барселона, Лео Меси с пореден шедьовър

Публикувано в: Избрано, Испания, Футбол Свят
20:57, 27 апр 2013, Автор: , Преглеждания:74

Отборът на Барселона не успя да излезе от шока „Байерн“ и завърши наравно 2-2 като гост тима на Атлетик Билбао на „Сан Мамес“ в среща от 33-ия кръг на Примера дивисион.

Каталунците, които стартираха без Лионел Меси в титулярния си състав, започнаха отлично двубоя и в 17-ата минута Алексис Санчес бе близо до гола. Чилиецът стреля чудесно от 13 метра по земя, но топката се удари в страничната греда. Шест по-късно добра атака на гостите приключи с подаване към Алекс Сонг, но камерунецът шутира слабо в ръцете на Ираисос. В 27-ата минута баските успяха да поведат в резултата, след като Ариц Адурис проби чудесно отляво, след което пусна успореден пас към Маркел Сусаета и халфът вкара на празна врата за 1-0.

Десетина минути след почивката Сусаета бе близо до второ попадение, но след удара му от фаул топката попадна в напречната греда, а след това Адурис също нямаше късмет и след изстрел с глава нацели страничния стълб. В средата на второто полувреме появилият се като резерва Лео Меси се подигра със защитата на Билбао, премина четирима души и с техничен изстрел изравни – 1-1. Само 180 секунди по-късно Алексис Санчес донесе пълния обрат на гостите, вкарвайки след подаване на Тиаго. В последната минута каталунците не съумяха да изчистят добре една топка и тя попадна на крака на Андер Ерера, който с хубав шут оформи крайното 2-2.

След това реми Барса вече има 85 точки и няма да може да стане шампион още тази вечер, докато Атлетик е 14-и с 37 пункта и изглежда сигурен за мястото си в Примера.