Арсенал и Юнайтед разделиха точки на ‘Емирейтс“, Челси излезе трети

20:08, 28 апр 2013, Автор: , Преглеждания:51

Отборът на Манчестър Юнайтед завърши наравно 1-1 при визитата си на Арсенал на „Емирейтс“ в дербито на 35-ия кръг на Премиършип. Преди двубоя домакините направиха шпалир на новия шампион в Англия.

Мачът започна мечтано за „артилеристите“, след като още във втората минута успяха да вкарат гол, макар и от засада. Томаш Росицки подаде вдясно към Тио Уолкът, който напредна прекрасно и с хубав удар отбеляза за 1-0, а страничният рефер проспа положението и не маркира офсайд. В седмата Санти Касорла стреля опасно, но Де Хея успя да избие кълбото. В 32-ата минута Лукас Подолски бе изведен вляво и шутира много мощно от малък ъгъл, но испанският страж на гостите отново се намеси прекрасно.

Седем по-късно Луиш Нани центрира великолепно от лявото крило, а Робин Ван Перси отправи удар с глава, но Шчесни бе блестящ и спаси. Малко преди почивката Бакари Саня направи фрапантна грешка, връщайки топката назад и подавайки към Ван Перси, след което френският бранител събори холандеца и Фил Дауд даде дузпа. РВП бе точен от бялата точка и изравни резултата. Малко след началото на второто полувреме Уейн Рууни можеше да донесе пълен обрат на „червените дяволи“, но не успя да преодолее полския страж на Арсенал. До края на мача двата състава така и не успяха да създадат нещо по-интересно, изключвайки няколко мелета пред двете врати, задоволявайки се с равенството.

По-рано днес Челси направи важна крачка към третото място, след като надви с 2-0 у дома тима на Суонси. Оскар откри резултата на „Стамфорд Бридж“ в 43-ата минута, след като получи подаване от Франк Лампард и направи безпомощен стража на гостите. Само 120 секунди след това Еден Азар получи евтина дузпа за доста пресилено нарушение в наказателното поле, а Лампард отбеляза с лекота за 2-0.

След тези мачове Челси е трети с 65 точки, а Арсенал е четвърти с 64, докато Тотнъм е пети с 62, но „топчиите“ имат мач повече.

В ранния неделен сблъсък аутсайдерите Рединг и Куинс Парк завършиха наравно 0-0 и за пореден път показаха, че нямат място във Висшата лига.