Шалке разкова Хамбургер на „Фелтинс Арена“, Ловеца изригна с хеттрик

Публикувано в: Германия, Футбол Свят
21:02, 28 апр 2013, Автор: , Преглеждания:66

Отборът на Шалке почти си осигури място в плейофите на Шампионската лига, след като разби с 4-1 тима на Хамбургер на своя „Фелтинс Арена“ в последната среща от 31-ия кръг на Бундеслигата.

Гостите поведоха в петата минута, след като при едно изпълнение на корнер Хайко Вестерман отклони топката към Марсел Янсен и халфът отбеляза с глава за 1-0. След още пет минутки статуквото бе възстановено след добра контра на „кралскосините“. Мишел Бащош получи подаване от Клаас-Ян Хунтелаар и реализира за 1-1.

В средата на първата част Хунтелаар се възползва от прекрасен пас на Юлиан Дракслер и донесе пълен обрат на домакините. В 38-ата Вестерман имаше шанс да изравни, след като засече с глава центриране от фаул на Ван дер Ваарт, но кълбото се удари в левия страничен стълб.

В 58-ата минута „Ловеца“ увеличи предимството на Шалке, засичайки отлично центриране на Рафаел. Осем по-късно холандският таран оформи своя хеттрик, след като отбеляза нов гол след удар с глава.

След този успех „миньорите“ вече имат 49 точки и се откъснаха в битката за четвъртото място. Хамбургер е осми с 44 пункта.

Айнтрахт е пети с 46 точки, след като по-рано днес завърши наравно 0-0 при визитата си на Майнц.