С девет души ПСЖ стигна до трите точки в Евиан

Публикувано в: Франция, Футбол Свят
00:55, 29 апр 2013, Автор: , Преглеждания:55

Отборът на ПСЖ направи поредна крачка към дългоочакваната титла във Франция, след като надделя с минималното 1-0 при визитата си на Евиан в последната среща от 34-ия кръг на Лига 1.

В герой за парижани за превърна аржентинският халф Хавиер Пасторе, който вкара единственото попадение на „Парк де Спорт“. В 50-ата минута плеймейкърът на гостите получи подаване от Кристоф Жайе и се разписа във вратата на Лаке със страхотен изстрел от 12 метра.

В 81-ата минута ПСЖ остана с десет души, след като Марко Верати получи втори жълт картон. В добавеното време резервата Дейвид Бекъм също бе изгонен от рефера за грубо нарушение срещу Аднан. След последния съдийски сигнал двата отбора се спречкаха много сериозно, а червени картони получиха вратарят на гостите Салваторе Сиригу и нападателят на домакините Сабер Хелифа.

След този успех момчетата на Карло Анчелоти вече имат 73 точки и остават с девет пред втория Марсилия. Евиан е 17-и с 24 пункта, с колкото е и 18-ият Сошо.

По-рано днес Лион и Сент Етиен завършиха наравно 1-1 на „Стад Жерлан“, а Ница надделя като домакин с 3-1 над Троа.